Find the Answer

věk: podle slovní zásoby
cíl: procvičení frází, větných konstrukcí, slovní zásoby,
forma: skupinová, hromadná,
počet dětí: třída, nebo část třídy
pomůcky: kartičky s otázkami a odpověďmi

Připravíme si podle počtu žáků dostatečný počet kartiček. Na polovinu z nich napíšeme otázky v angličtině podle probraného a probíraného učiva. Na druhou polovinu kartiček napíšeme odpovědi k daným otázkám tak, aby na každou otázku připadala jedna odpověď. Každý žák si vytáhne z klobouku (tašky) jednu kartičku a naučí se napsanou větu zpaměti, ale zatím potichu jen pro sebe, aby ji neslyšeli ostatní. Na pokyn vyučujícího se žáci volně procházejí po třídě a nahlas oslovují potkané spolužáky naučenou větou a poslouchají, zda uslyší příslušnou odpověď nebo otázku. Žáci opakují své věty nepřetržitě nahlas, aby ve třídě nastal značný ruch a nebylo tak jednoduché úkol splnit. Utiší se až ve chvíli, kdy najdou svůj protějšek a počkají až dokončí hledání i ostatní.